Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. A.Ş.’nin temelleri 14.07.1975 yılında Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti.’nin kurulmasıyla başlamıştır.

24.12.1985 tarihine kadar Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti. olarak faaliyet gösteren firmamız bu tarihten itibaren Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana faaliyette olduğu 36 yıl boyunca sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyümüş, yaptığı işlerle ve doğru ilkeleriyle kendi alanında sayılı firmalardan biri olarak iş yaptığı kurum ve kuruluşların takdirini almıştır.

Kurulduğu tarihten itibaren bu yana ağırlıklı olarak İller Bankası Genel Müdürlüğünce ihale edilen alt yapı inşaatlarını başarıyla tamamlamıştır. Bu anlamda İller Bankası Genel Müdürlüğüne karşı taahhüt ettiği 10’dan fazla projeyi başarıyla tamamlamış olup tesisler halen faal olarak kullanılmaktadır. Bunlardan en büyük 5 proje ve büyüklükleri aşağıda listelenmiştir.

  • Kütahya Kanalizasyon İnşaatı : 38.000.000,00.TL
  • Niğde Kanalizasyon İnşaatı : 28.000.000,00.TL
  • Kütahya İçme Suyu İnşaatı : 14.000.000,00.TL
  • Dinar Kanalizasyon İnşaatı : 13.500.000,00.TL
  • Niğde İçme Suyu İnşaatı : 6.000.000,00.TL

Firma olarak uzmanlık alanımız şehir kanalizasyon şebekeleri, İçme suyu şebekelerinin projelendirme ve inşasıdır. Bu kapsamda Fatsa Organize Sanayi Bölgesi Altyapı inşaatı işi başarıyla tamamlanmıştır. Bu projede 50 hektar alanın içinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinin içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve yol inşaatlarından müteşekkil tüm altyapı inşaatı tamamlanmıştır.

Firmamızın altyapı inşaatlarına dönük ciddi büyüklükte makine parkı bulunmaktadır. Tüm inşaatlarını kendi makine parkını kullanarak yapmaktadır. Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. A.Ş. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan 30.06.2005 tarihinde YAPIM HİZMET SERTİFİKASI almıştır.

Firmamız, geçmişi 1975 yılına dayanan kurumsal yapısını tamamlamış, güçlü sermayesi, kredibilitesi yüksek, makine parkı ile doğalgaz sektörüne girmiş olup Isparta-Burdur bölgesi doğalgaz dağıtım ihalesini kazanmıştır. Devamında Torosgaz Isparta-Burdur Doğalgaz Dağıtım A.Ş.‘nin tüm yatırım işleri de 2007 yılından itibaren firmamızca yapılmaktadır.

Sel-Tan İnşaat Tic. ve San. A.Ş.’nin en önemli misyonu tüm hizmet, inşaat ve üretimde yüksek kaliteye yönelerek uzun ömürlü başarıyı yakalayabilmek, büyüme sürecini devam ettirirken çevre değerlerinin korunmasına önem vermek, tüm imalatın ve çalışmaların uyumlu ortamda yapılmasını sağlamak ve istihdamın korunmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Strateji
Teknolojiyi ve özellikle faaliyet sahamızdaki tüm gelişmeleri yakından takip etmek, yeni gelişmelere kendimizi hızla adapte etmek, müşteri ve çalışanlarımızı memnun edecek kaliteyi yakalamaktır.

Vizyon
Müşteri memnuniyetini şirket geleceğinin güvencesi olarak benimsemek, müşterilerin ihtiyaçlarını zamanında karşılamak, çalışanların iş güvenliğini sağlamak, kamu sağlığına ve çevreye duyarlı bir şekilde, tercih edilir ve güvenilir bir şirket olarak sürdürülebilir bir büyüme seyri izlemektir.

Misyon
Dünyada her şeyin standartlaştığı ve rekabetin kızıştığı günümüzde, sektörümüzün en önünde yer alabilmek için dünyadaki trendleri ve teknolojik gelişmeleri yakalayıp, dünya ile rekabet edebilecek projeler üretebilmek.